Parafia św. Michała Archanioła w Sobinie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Świętego Michała Archanioła w Sobinie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie polkowickim w diecezji Legnickiej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Polkowice

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Michała Archanioła w Sobinie – więcej informacji

Siedziba
Sobin

Adres

ul. Turkusowa 7
Sobin
59-100 Polkowice

Data powołania
1985

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Parafia św. Michała Archanioła w Sobinie – serce lokalnej wspólnoty

Parafia św. Michała Archanioła w Sobinie, założona w XIX wieku, jest centralnym miejscem modlitwy i liturgii dla mieszkańców Sobina. Kościół, usytuowany malowniczo na wzgórzu, przyciąga wiernych swoim historycznym pięknem i duchowym znaczeniem. Codziennie odbywają się tutaj msze święte zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Księża parafii dbają o żywość wiary poprzez regularne spotkania modlitewne oraz organizację licznych wydarzeń religijnych ku czci Jezusa Chrystusa. W kancelarii parafialnej można załatwić sprawy związane z intencjami mszy oraz otrzymać wsparcie duchowe.

Msza niedzielna stanowi kulminację tygodniowej liturgii, gromadząc wiernych z całej okolicy na wspólną modlitwę i refleksję nad Ewangelią. Parafia rzymskokatolicka Świętego Michała Archanioła to miejsce rozpoczęcia wielu ważnych momentów życia mieszkańców – od chrztu po sakrament małżeństwa – będąc prawdziwie domem dla ich serc.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *