Parafia św. Michała Archanioła we Włodzicach Wielkich

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia świętego Michała Archanioła we Włodzicach Wielkich – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji legnickiej, w dekanacie Nowogrodziec[1].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Nowogrodziec

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

Parafia św. Michała Archanioła we Włodzicach Wielkich – więcej informacji

Siedziba
Włodzice Wielkie

Adres

Włodzice Wielkie 34
59-600 Lwówek Śląski

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Nowogrodziec

Wezwanie
św. Michała Archanioła

 

Parafia św. Michała Archanioła we Włodzicach Wielkich – serce lokalnej wspólnoty

Parafia św. Michała Archanioła we Włodzicach Wielkich to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii, sięgającej XIX wieku. Kościół parafialny, będący centrum duchowym miejscowej społeczności, codziennie gromadzi wiernych na mszy świętej i modlitwę. Liturgia odbywa się zarówno w dni powszednie, jak i w niedzielę.

W każdą niedzielę msza przyciąga licznych parafian oraz gości z okolicznych miejscowości. Księża prowadzący liturgię dbają o to, by każdy uczestnik mógł poczuć obecność Jezusa żywo w swoim sercu.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego i administracyjnego. Parafianie mogą zgłaszać intencje mszalne oraz uzyskać informacje dotyczące sakramentów czy działalności domu parafialnego.

Rozpoczęcie każdego dnia w tej wyjątkowej wspólnocie przynosi nadzieję i umacnia więzi międzyludzkie, czyniąc Parafię św. Michała Archanioła we Włodzicach Wielkich prawdziwie żyjącym organizmem duchowym i społecznym.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *