Parafia św. Mikołaja Biskupa w Borowej

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Świętego Mikołaja Biskupa w Borowej – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Mielec Północ w diecezji tarnowskiej. Erygowana w XIII wieku. Mieści się pod numerem 273.

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Mielec Północ

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia św. Mikołaja Biskupa w Borowej – więcej informacji

Siedziba
Borowa

Adres

Borowa koło Mielca 273 39-305 Borowa

Data powołania
XIII wiek

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
tarnowska

Wezwanie
św. Mikołaja

 

Parafia św. Mikołaja Biskupa w Borowej – serce wspólnoty i duchowego życia

Parafia św. Mikołaja Biskupa w Borowej, będąca częścią diecezji, to miejsce o bogatej historii i głębokiej tradycji katolickiej. Założona w XVIII wieku parafia rzymskokatolicka stanowi centrum duchowe dla lokalnej społeczności. Kościół, z pięknym ołtarzem i kaplicą, jest świadkiem wielu ważnych wydarzeń religijnych takich jak chrzest, bierzmowanie czy spowiedź.

Każda msza święta prowadzona przez proboszcza lub wikarego przyciąga licznych parafian do wspólnej modlitwy oraz słuchania homilii opartych na Ewangelii. Parafianie mają możliwość uczestniczenia w intencjach mszalnych oraz sakramentach poprzez kancelarię czynną od poniedziałku do piątku.

Dzięki działalności charytatywnej i wolontariatowi parafia pw Św. Mikołaja Biskupa organizuje festyny parafialne oraz akcje pomocowe podczas Adwentu czy Wielkiego Postu. Edukacja katolicka realizowana jest poprzez katechezę skierowaną zarówno do dzieci jak i dorosłych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *