Parafia św. Mikołaja, Brzeg

parafia

Postawowe informacje

ul. Jana Pawła II 9
49-300 Brzeg
tel: 77/416-26-93
mikolaj.brzeg(a)archidiecezja.wroc.pl
www.mikolaj-brzeg.pl

GPS: N50.8601, E17.47087
»zobacz na OpenStreetMap«

Diecezja: Archidiecezja wrocławska
Dekanat: Dekanat Brzeg – południe

Godziny Mszy Św.

niedziele: 7.30, 8.00 (k. pw. Zmartwychwstania Pańskiego), 9.00, 10.15, 11.30, 12.45, 17.30 (XI-III), 18.00 (IV-X)
dni powszednie: 7.00, 10.00 (so – szpital), 17.30 (XI-III), 18.00 (IV-X)

Więcej informacji na temat parafii św. Mikołaja, Brzeg

Proboszcz:   Ks. Zdzisław PYSZKA – ust. 1992
Wikariusz:   Ks. Daniel SOLARZ – ust. 2018
Ks. Dawid CZARNOWSKI – ust. 2020
Inni księża:   Ks. Marek TYCZYŃSKI
Liczba mieszkańców:   13175
Kościół pomocniczy:   Brzeg, pw. Zmartwychwstania Pańskiego – udostępniony Duszpasterstwu Wojskowemu
Kaplica szpitalna:   pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
Odpust:   6 grudnia, I dzień Wielkiej Nocy
Nabożeństwo 40-godzinne:   przed odpustem
Wieczysta Adoracja:   3 lutego, 10 września
Ulice:   Bohaterów Monte Cassino, Chorążych, Bolesława Chrobrego, Długa, Dzierżonia, pl. Dworcowy, Fabryczna, Garbarska, Jabłkowa, Jana Pawła II, Księcia Jerzego II Piasta, Kamienna, Kapucyńska, Kępa Młyńska, Kolejowa, pl. Koszarowy, Kościelna, Kotlarska, Kowalska, Krzyszowica, Lekarska, Łokietka, Mickiewicza, Mleczna, Młynarska, pl. Młynów, Mossora, Nysańska, Ofiar Katynia, Panieńska, Piastowska, Pierwszej Brygady, Piwowarska, Ks. Popiełuszki, Polska, Powstańców Śl., Reja, Rybacka, Rynek, Stare Koszary, Sukiennice, Szkolna, Szpitalna, Towarowa, Trzech Kotwic, Wita Stwosza, Wysoka, Zakonnic, Ziemi Tarnowskiej
Przedszkole:   Przedszkole nr 1, ul. Jana Pawła II 7; Przedszkole nr 2, ul. Ofiar Katynia 9; Przedszkole nr 5, ul. Bohaterów Monte Cassino 1; Przedszkole nr 6, ul. Wysoka 1; Przedszkole nr 8, ul. Towarowa 2; Przedszkole nr 11, ul. Spacerowa 3
Szkoła podstawowa:   Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Chrobrego 13; Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Kamienna 2, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. Tomasza z Akwinu, ul. Chrobrego 13
Zespół Szkół:   Zespół Szkół Budowlanych; Zespół Szkół Ekonomicznych
Opieka duszpasterska:   Dzienny Dom Pomocy Społecznej; Brzeskie Centrum Medyczne
Cmentarz:   Brzeg (par. zamknięty)
Erygowanie Parafii:   1970 r.
Księgi metrykalne:   od 1970 r.
Wspólnoty i Ruchy:   Żywy Różaniec, Arcybraterstwo Straży Honorowej, Eucharystyczny Ruch Młodych, Liturgiczna Służba Ołtarza, Domowy Kościół (Ruch Światło-Życie), Parafialny Zespół Caritas, Caritas młodzieżowy, schola parafialna, grupa liturgiczna, Apostolat MargaretkaRekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *