Parafia św. Mikołaja i Matki Bożej Śnieżnej w Kotliskach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Świętego Mikołaja i Matki Bożej Śnieżnej w Kotliskach – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji legnickiej, w dekanacie Nowogrodziec[1].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Nowogrodziec

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

Parafia św. Mikołaja i Matki Bożej Śnieżnej w Kotliskach – więcej informacji

Siedziba
Kotliska

Adres

Kotliska 25
59-600 Lwówek Śląski

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Nowogrodziec

Wezwanie
św. Mikołaja i Matki Bożej Śnieżnej

 

Historia i życie Parafii św. Mikołaja i Matki Bożej Śnieżnej w Kotliskach

Parafia św. Mikołaja i Matki Bożej Śnieżnej w Kotliskach ma bogatą historię, sięgającą XVIII wieku, kiedy to rozpoczęto budowę kościoła. Ta parafia rzymskokatolicka od lat jest duchowym centrum lokalnej społeczności. Codziennie odbywają się tutaj msze święte oraz liturgie, a księża dbają o duchowe potrzeby wiernych.

W dni powszednie wierni mogą uczestniczyć w mszy o różnych porach dnia, co umożliwia im regularne modlitwy i uczestnictwo we wspólnocie parafialnej. W niedzielę natomiast kościół przeżywa prawdziwe oblężenie – msza niedzielna gromadzi licznych mieszkańców z okolicznych miejscowości.

Kancelaria parafialna jest otwarta codziennie dla osób pragnących załatwić sprawy związane z sakramentami czy intencji mszalnych. W sercu tej parafii znajduje się także dom rekolekcyjny, który oferuje miejsce do modlitwy i medytacji dla tych poszukujących głębszego kontaktu z Jezusem.

Parafia ta żyje nie tylko liturgią; organizowane są również liczne wydarzenia kulturalne oraz charytatywne akcje mające na celu wsparcie najbardziej potrzebujących członków społeczności. To miejsce pełne życia i serca bijącego w rytmie wiary swoich mieszkańców.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *