Parafia św. Mikołaja w Chmieleniu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Mikołaja w Chmieleniu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lwówek Śląski w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1705[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lwówek Śląski

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Mikołaja w Chmieleniu – więcej informacji

Siedziba
Chmieleń

Adres

Chmieleń 74
59-623 Lubomierz

Data powołania
1705

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. mgr Wojciech Myślecki

Wspomnienie liturgiczne
6 grudnia

 

Parafia św. Mikołaja w Chmieleniu – Serce duchowej wspólnoty

Parafia św. Mikołaja w Chmieleniu, będąca parafią rzymskokatolicką, ma bogatą historię sięgającą XVIII wieku. Kościół, który jest centralnym punktem parafii, został wybudowany w 1750 roku i do dziś przyciąga wiernych z całej okolicy na mszy świętej oraz modlitwę. Codziennie odbywa się tu liturgia zarówno w dni powszednie jak i niedziele.

Wierni mogą uczestniczyć we mszy nie tylko osobiście, ale również na żywo przez transmisje internetowe organizowane przez księży z parafii. Kancelaria parafialna jest otwarta codziennie dla osób potrzebujących wsparcia duchowego czy też mających intencje modlitewne.

Rozpoczęcie każdej mszy to moment skupienia serc wiernych wokół Jezusa Chrystusa i wzajemnej modlitwy za dom oraz bliskich. Parafia dba o rozwój duchowy swojej wspólnoty poprzez liczne inicjatywy duszpasterskie skierowane do różnych grup wiekowych oraz rodzin.

Niedziela to szczególny dzień dla wszystkich członków tej społeczności – kościół staje się miejscem spotkań pełnym miłości i jedności wiary.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *