Parafia św. Mikołaja w Henrykowie Lubańskim

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Mikołaja w Henrykowie Lubańskim – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lubań w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1669[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubań

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Mikołaja w Henrykowie Lubańskim – więcej informacji

Siedziba
Henryków Lubański

Adres

Henryków Lubański 392
59-800 Lubań

Data powołania
1669

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

 

Parafia św. Mikołaja w Henrykowie Lubańskim – historia i teraźniejszość

Parafia św. Mikołaja w Henrykowie Lubańskim, założona w XIV wieku, jest jedną z najstarszych parafii rzymskokatolickich na Dolnym Śląsku. Kościół pw. św. Mikołaja, będący sercem parafii, zachwyca swoją gotycką architekturą oraz bogato zdobionym wnętrzem.

Codziennie odprawiane są msze święte zarówno w dni powszednie, jak i niedziele, umożliwiając wiernym uczestnictwo w liturgii i modlitwie zgodnie z ich intencjami. Wierni mogą skorzystać z kancelarii parafialnej oraz spotkać się z księżmi służącymi duchowym wsparciem.

Rozpoczęcie mszy niedzielnych przyciąga licznych mieszkańców oraz gości pragnących poczuć bliskość Jezusa i żywo angażować się we wspólnotę wiary. Parafia oferuje także różnorodne wydarzenia religijne i kulturalne wzbogacające życie duchowe lokalnej społeczności.

Zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca pełnego historii i religijnego dziedzictwa!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *