Parafia św. Mikołaja w Krapkowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Mikołaja w Krapkowicach – rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Krapkowice, diecezji opolskiej, metropolii katowickiej w Polsce.

Diecezja: Diecezja opolska
Dekanat: Dekanat Krapkowice

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30

pozostałe dni: 8:00, 15:30

Parafia św. Mikołaja w Krapkowicach – więcej informacji

Województwo
 opolskie

Siedziba

Krapkowice

Adres
ul. Kościelna 847-300 Krapkowice

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Wezwanie
św. Mikołaja

 

Parafia św. Mikołaja w Krapkowicach – serce wspólnoty

Parafia św. Mikołaja w Krapkowicach, założona w 14 wieku, jest jednym z najważniejszych miejsc duchowych regionu. To parafia rzymsko-katolicka, której proboszczem parafii jest ks. Jan Kowalski. Kościół pw św. Mikołaja to miejsce codziennej modlitwy i mszy świętej dla wiernych z całej diecezji.

Wspólnota parafialna aktywnie uczestniczy w życiu religijnym i społecznym, organizując liczne wydarzenia takie jak festyn parafialny oraz działalność charytatywną i wolontariat na rzecz potrzebujących. W kościele odbywają się regularne msze święte, a także sakramenty takie jak chrzest czy bierzmowanie.

Kancelaria czynna zapewnia pomoc duszpasterską oraz możliwość zapisania intencji mszalnych czy spowiedzi przed każdą ważną uroczystością liturgiczną jak adwent lub wielki post. Parafianie mogą również korzystać z katechezy oraz edukacji katolickiej dla dzieci i młodzieży prowadzonej przez wykwalifikowanych duchownych – proboszcza i jego wikarych.

Kościół ze swoim pięknym ołtarzem oraz kaplicą zapewnia miejsca do wspólnej modlitwy podczas różnych okresów liturgicznych roku kościelnego takich jak wielkanocne homilie czy kazania opierające się na ewangelii dnia celebrowane przez lokalnych księży—proboszcza bądź wikarego tego wyjątkowego miejsca kultu religijnego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *