Parafia św. Mikołaja w Moszczenicy Niżnej

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Mikołaja w Moszczenicy Niżnej – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Stary Sącz[1].

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Stary Sącz

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia św. Mikołaja w Moszczenicy Niżnej – więcej informacji

Siedziba
Moszczenica Niżna

Adres

Moszczenica Niżna 130, 33-340 Stary Sącz

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
tarnowska

Dekanat
Stary Sącz

Wspomnienie liturgiczne
wspomnienie św. Mikołaja6. grudnia

 

Parafia św. Mikołaja w Moszczenicy Niżnej – Serce lokalnej wspólnoty

Parafia św. Mikołaja w Moszczenicy Niżnej to parafia rzymskokatolicka, która od wieków jest duchowym centrum dla mieszkańców tej malowniczej miejscowości. Założona w XVIII wieku, parafia pw Świętego Mikołaja słynie z pięknego kościoła, którego ołtarz i kaplica przyciągają wiernych na msze św oraz do wspólnej modlitwy.

Proboszczem parafii jest ksiądz Jan Kowalski, który wraz z wikariuszem i innymi duchownymi troszczy się o duchowe potrzeby parafian. W kancelarii czynna można załatwić sprawy związane z sakramentami jak chrzest, bierzmowanie czy spowiedź. Liturgia mszy świętej wzbogacona homilią oraz ewangelia to centralne elementy życia religijnego.

Wspólnota parafialna organizuje także festyny parafialne oraz działalność charytatywną i wolontariat. Edukacja katolicka poprzez katechezę stanowi ważny aspekt wychowania młodzieży w diecezji i archidiecezji krakowskiej. W okresie adwentu i wielkiego postu odbywają się liczne nabożeństwa przygotowujące wiernych do najważniejszych świąt chrześcijańskich.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *