Parafia św. Mikołaja w Siedlęcinie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Mikołaja w Siedlęcinie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Zachód w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1654[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jelenia Góra Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Mikołaja w Siedlęcinie – więcej informacji

Siedziba
Siedlęcin

Adres

ul. Długa 24
Siedlęcin
58-508 Jelenia Góra

Data powołania
27 lutego 1654

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. Dariusz Pytel

Wspomnienie liturgiczne
6 grudnia

 

Parafia św. Mikołaja w Siedlęcinie – historia i codzienne życie

Parafia św. Mikołaja w Siedlęcinie to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią, sięgającą średniowiecza. Kościół, położony malowniczo nad brzegiem jeziora, jest miejscem modlitwy i duchowego wsparcia dla lokalnej społeczności. Codziennie odbywają się tu msze święte oraz liturgie, które gromadzą wiernych pragnących rozpoczęcie dnia od spotkania z Jezusem.

W dni powszednie msza ma miejsce o poranku oraz wieczorem, co pozwala na uczestnictwo zarówno pracującym, jak i emerytom. W niedzielę natomiast kościół tętni życiem od rana do późnego popołudnia – każda mszy świętej odprawiana jest z serca i intencji wiernych.

Kancelaria parafialna działa codziennie, oferując pomoc w sprawach duchowych oraz organizacyjnych związanych z życiem parafii. Księża są zawsze gotowi służyć radą i wsparciem duchowym mieszkańcom Siedlęcina.

Nabożeństwa transmitowane są na żywo dla tych, którzy nie mogą osobiście przybyć do domu Bożego. Parafia św. Mikołaja w Siedlęcinie to miejsce pełne spokoju i wewnętrznego ciepła – prawdziwe serce lokalnej wspólnoty religijnej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *