Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Brzeźnicy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Brzeźnicy – parafia rzymskokatolicka w Brzeźnicy w dekanacie Bochnia-Wschód w diecezji tarnowskiej.

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Bochnia Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Brzeźnicy – więcej informacji

Siedziba
Brzeźnica

Adres

Brzeźnica 119
32-700 Bochnia

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
tarnowska

Dekanat
Bochnia Wschód

Wspomnienie liturgiczne
niedziela po 8 maja

 

Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Brzeźnicy – centrum życia duchowego

Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Brzeźnicy, założona w XIX wieku, jest sercem lokalnej społeczności katolickiej. Proboszczem parafii jest ksiądz Piotr Kowalski, który z wielkim oddaniem prowadzi wiernych do wspólnej modlitwy i uczestnictwa we mszy świętej. Kościół parafialny to miejsce tętniące życiem duchowym, gdzie codziennie odprawiane są msze święte zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Wierni mają możliwość uczestniczenia we liturgii nie tylko na żywo, ale także poprzez transmisje online dostępne na stronie internetowej parafii. Parafia rzymskokatolicka organizuje liczne wydarzenia religijne i społeczne z okazji różnych świąt oraz intencji mszalnych.

Kancelaria parafialna otwarta jest dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego czy pomocy administracyjnej związanej z sakramentami lub innymi sprawami kościelnymi. Dom Boży to miejsce szczególnego spotkania z Jezusem Chrystusem oraz pogłębiania wiary poprzez modlitwę i życie sakramentalne.

Msza niedzielna gromadzi wielu wiernych pragnących poświęcić chwilę na refleksję nad swoim życiem i pracy nad sobą w świetle nauki Piotra Apostoła oraz innych patronów Kościoła Katolickiego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *