Parafia św. Stanisława Biskupa w Siedliszowicach

Parafia św. Stanisława Biskupa w Siedliszowicach – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Żabno[1].

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Żabno

niedziela i święta: 06:000, 14:30, 18:00, 20:00

Parafia św. Stanisława Biskupa w Siedliszowicach – więcej informacji

Siedliszowice 20333-250 Siedliszowice

Wyznanie
katolickie

tarnowska

Żabno

Kościół parafialny
Kościół św. Stanisława Biskupa w Siedliszowicach

Parafia św. Stanisława Biskupa w Siedliszowicach – serce wspólnoty

Parafia św. Stanisława Biskupa w Siedliszowicach to miejsce, gdzie wierni mogą uczestniczyć we mszy świętej i doświadczyć głębokiej duchowej więzi. Ta parafia rzymsko katolicka została założona w XIX wieku, a jej kościół jest prawdziwym zabytkiem architektury sakralnej. Proboszczem parafii jest ks. Jan Kowalski, który wraz z wikariuszem dba o duchowe potrzeby parafian.

Wspólnota parafialna regularnie gromadzi się na wspólnej modlitwie oraz liturgii, gdzie homilia i ewangelia są centralnym punktem nabożeństw. Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku i oferuje pomoc w zakresie sakramentów takich jak chrzest, spowiedź czy bierzmowanie.

Kościół posiada piękną kaplicę oraz bogato zdobiony ołtarz, co sprzyja skupieniu podczas intencji mszalnych i katechezy dla dzieci oraz dorosłych.

Dzięki działalności charytatywnej i wolontariatowi Parafia pw św. Stanisława angażuje się także społecznie organizując festyny parafialne oraz akcje podczas Adwentu czy Wielkiego Postu.