Parafia św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzy

Parafia św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzy – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Nowy Sącz Zachód[1].

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Nowy Sącz Zachód

Parafia św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzy – więcej informacji

Tęgoborze

33-312 Tęgoborze 12

tarnowska

Nowy Sącz Zachód

Wspomnienie liturgiczne
św. Stanisława Biskupa8 maja

Parafia św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzy – historia i życie wspólnoty

Parafia św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzy to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii, sięgającej XVII wieku. Kościół, będący sercem tej wspólnoty parafialnej, jest miejscem licznych mszy świętych oraz modlitwy wiernych. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Jan Kowalski, który wraz z wikarym dba o duchowy rozwój parafian.

Msze św odbywają się codziennie w kaplicy przy kościele oraz podczas uroczystych liturgii na głównym ołtarzu. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne oraz uzyskać informacje dotyczące sakramentów takich jak chrzest, bierzmowanie czy spowiedź.

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku i służy pomocą we wszelkich sprawach związanych z działalnością charytatywną i wolontariatem organizowanym przez parafię pw Św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzy.

Wspólnota angażuje się również w edukację katolicką dzieci poprzez katechezę oraz przygotowania do sakramentów pod czujnym okiem duchownych prowadzących zajęcia religijne.

Każdego roku odbywa się festyn parafialny, który gromadzi wszystkich mieszkańców diecezji wokół wspólnej modlitwy i zabawy.