Parafia św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzy – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Nowy Sącz Zachód[1].

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Nowy Sącz Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzy – więcej informacji

Siedziba
Tęgoborze

Adres

33-312 Tęgoborze 12

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
tarnowska

Dekanat
Nowy Sącz Zachód

Wspomnienie liturgiczne
św. Stanisława Biskupa8 maja

 

Parafia św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzy – historia i życie wspólnoty

Parafia św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzy to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii, sięgającej XVII wieku. Kościół, będący sercem tej wspólnoty parafialnej, jest miejscem licznych mszy świętych oraz modlitwy wiernych. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Jan Kowalski, który wraz z wikarym dba o duchowy rozwój parafian.

Msze św odbywają się codziennie w kaplicy przy kościele oraz podczas uroczystych liturgii na głównym ołtarzu. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne oraz uzyskać informacje dotyczące sakramentów takich jak chrzest, bierzmowanie czy spowiedź.

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku i służy pomocą we wszelkich sprawach związanych z działalnością charytatywną i wolontariatem organizowanym przez parafię pw Św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzy.

Wspólnota angażuje się również w edukację katolicką dzieci poprzez katechezę oraz przygotowania do sakramentów pod czujnym okiem duchownych prowadzących zajęcia religijne.

Każdego roku odbywa się festyn parafialny, który gromadzi wszystkich mieszkańców diecezji wokół wspólnej modlitwy i zabawy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *