Parafia św. Stanisława w Batorzu Pierwszym

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. św. Stanisława w Batorzu Pierwszym – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Modliborzyce. Parafie Batorz erygował w 1445 r. kardynał Zbigniew Oleśnicki.

Diecezja: Diecezja sandomierska
Dekanat: Dekanat Modliborzyce

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Stanisława w Batorzu Pierwszym – więcej informacji

Adres
Batorz Pierwszy 4823-320 Batorz

Data powołania

1445

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
sandomierska

Dekanat
Modliborzyce

Wspomnienie liturgiczne
św. Stanisława Biskupai Męczennika (8 maja), Świętych Aniołów Stróżów (niedziela po 2 października)

 

Parafia św. Stanisława w Batorzu Pierwszym – historia i życie codzienne

Parafia św. Stanisława w Batorzu Pierwszym to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii, sięgającej XVIII wieku. Kościół parafialny, poświęcony Jezusowi, jest sercem lokalnej wspólnoty wiernych. Codziennie odbywają się tam msze święte oraz różne formy modlitwy i liturgii.

Na dni powszednie przygotowywane są specjalne intencje mszy, które księża odprawiają z głębią serca dla swoich parafian. W niedzielę i niedziele kościół tętni życiem podczas uroczystych mszy świętych, przyciągając wielu mieszkańców okolicznych miejscowości.

Kancelaria parafialna jest otwarta codziennie, umożliwiając wiernym załatwienie spraw związanych z sakramentami czy organizacją ceremonii religijnych. Parafia nie tylko dba o duchowe potrzeby swoich członków poprzez liturgię i modlitwy na żywo, ale również angażuje się w życie społeczne lokalnej społeczności.

Rozpoczęcie każdej nowej inicjatywy duszpasterskiej jest zawsze poprzedzone głęboką refleksją oraz konsultacjami z wiernymi domu Bożego w Batorzu Pierwszym.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *