Parafia św. Stanisława w Zdrochcu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Stanisława w Zdrochcu – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Radłów[1].

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Radłów

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia św. Stanisława w Zdrochcu – więcej informacji

Siedziba
Zdrochec

Wyznanie
katolickie

Diecezja
tarnowska

Dekanat
Radłów

Kościół parafialny
Kościół św. Stanisława w Zdrochcu

 

Parafia św. Stanisława w Zdrochcu – Miejsce wspólnej modlitwy

Parafia św. Stanisława w Zdrochcu to wyjątkowe miejsce na mapie diecezji, które od lat przyciąga wiernych swoją bogatą historią i zaangażowaniem w życie duchowe parafian. Parafia rzymskokatolicka została założona w XIX wieku, a jej kościół stanowi serce lokalnej wspólnoty parafialnej. Wnętrze świątyni zdobi piękny ołtarz główny, kaplice boczne oraz liczne elementy sakralne.

Proboszczem parafii jest doświadczony duchowny, który wraz z wikarym prowadzi msze święte, homilie oraz katechezę dla dzieci i młodzieży. Kancelaria czynna jest kilka dni w tygodniu, umożliwiając parafianom załatwienie formalności związanych z sakramentami takimi jak chrzest czy bierzmowanie.

Wspólnota parafialna aktywnie uczestniczy w życiu kościoła poprzez działalność charytatywną i wolontariat. Organizowane są festyny parafialne oraz wydarzenia religijne podczas adwentu i wielkiego postu. Parafianie regularnie spotykają się na mszach świętych oraz wspólnych modlitwach intencyjnych, budując silną więź opartą na wierze i wzajemnym wsparciu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *