Parafia św. Tekli w Pławnej

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Tekli w Pławnej – parafia rzymskokatolicka w dekanacie lwóweckim w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży michalitów (CSMA). Proboszczem parafii jest ks. Stanisław Partyka CSMA. Erygowana 1 stycznia 1318. Kościół parafialny mieści się pod numerem 89.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lwówek Śląski

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Tekli w Pławnej – więcej informacji

Siedziba
Pławna Dolna

Adres

Pławna Dolna 89
59-623 Lubomierz

Data powołania
1 stycznia 1318

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Parafia św. Tekli w Pławnej – Historia i codzienność

Parafia św. Tekli w Pławnej to parafia rzymskokatolicka, której początki sięgają XVIII wieku. Kościół parafialny został konsekrowany w 1765 roku i od tamtego czasu pełni rolę duchowego centrum miejscowej społeczności. Codziennie odbywają się tu msze święte, a wierni mogą uczestniczyć zarówno w liturgiach na dni powszednie, jak i na niedzielę.

W każdą niedzielę księża odprawiają msze święte z żywo wypowiedzianymi modlitwami serca oraz intencjami mieszkańców. Parafia oferuje również możliwość skorzystania z kancelarii parafialnej, gdzie można załatwić sprawy związane z sakramentami czy innymi potrzebami duchowymi.

Rozpoczęcie każdej mszy jest momentem głęboko przeżywanym przez wiernych, którzy gromadzą się licznie pod dachem domu Jezusa Chrystusa. W kościele znajdują się także relikwie patronki parafii – Świętej Tekli – co dodaje miejscu wyjątkowości i przyciąga pielgrzymów zza granic Pławnej.

Liturgia prowadzona jest zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego, a jej celem jest umacnianie więzi między Bogiem a człowiekiem poprzez wspólną modlitwę oraz uczestnictwo we Mszy Świętej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *