Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Godziszowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Godziszowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Janów Lubelski. Erygowana w 1928. Mieści się pod numerem 133. Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Parafię tworzą: Godziszów (Godziszów I, Godziszów II, Godziszów III).

Diecezja: Diecezja sandomierska
Dekanat: Dekanat Janów Lubelski

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Godziszowie – więcej informacji

Adres
Godziszów III 13323-302 Godziszów

Data powołania

1928

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
sandomierska

Dekanat
Janów Lubelski

Wspomnienie liturgiczne
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1 października); Matki Bożej Szkaplerznej (niedziela po 16 lipca)

 

Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Godziszowie – serce duchowego życia

Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Godziszowie to parafia rzymskokatolicka, która rozpoczęła swoją działalność w 1923 roku. Kościół, zlokalizowany w malowniczej miejscowości, jest miejscem codziennej modlitwy i liturgii dla mieszkańców. Msze święte odprawiane są zarówno dni powszednie, jak i niedzielę, co pozwala wiernym na żywo uczestniczyć we wspólnych nabożeństwach.

W niedzielę msza gromadzi wielu parafian oraz gości z okolicznych miejscowości. Księża prowadzący parafię dbają o duchowe potrzeby swoich wiernych poprzez intencji mszy oraz indywidualne spotkania duszpasterskie.

Kancelaria parafialna otwarta jest codziennie i oferuje szeroki zakres usług związanych z sakramentami oraz innymi sprawami kościelnymi. Parafia organizuje również liczne wydarzenia religijne i kulturalne dla dzieci i dorosłych, wzmacniając więzi społeczne we wspólnocie wiernych.

Kościół nie tylko pełni funkcję miejsca modlitwy, ale także stanowi centrum życia społecznego mieszkańców Godziszowa – domu dla wszystkich serc szukających bliskości Jezusa każdego dnia tygodnia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *