Parafia św. Urszuli w Gwizdanowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Urszuli w Gwizdanowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Polkowice w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1960[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Polkowice

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Urszuli w Gwizdanowie – więcej informacji

Siedziba
Gwizdanów

Adres

Gwizdanów 33
59-305 Rudna

Data powołania
1960

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. Tomasz Hęś

Wspomnienie liturgiczne
21 października

 

Historia i codzienność Parafii św. Urszuli w Gwizdanowie

Parafia św. Urszuli w Gwizdanowie, znana również jako parafia rzymskokatolicka, ma bogatą historię sięgającą XVIII wieku. Kościół, będący sercem wspólnoty wiernych, został poświęcony Jezusowi Chrystusowi i jest miejscem codziennych modlitw oraz liturgii mszy świętej. Codziennie odbywa się tam msza o różnych godzinach dostosowanych do potrzeb parafian.

W dni powszednie kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich pragnących załatwić sprawy związane z intencjami mszalnymi czy innymi potrzebami duchowymi. W niedziele i dni świąteczne kościół tętni życiem podczas uroczystych mszy, które gromadzą całą społeczność na wspólną modlitwę i refleksję.

Księża posługujący w tej parafii dbają o to, aby każda liturgia była przeżywana głęboko z serca i zgodnie z tradycją kościoła katolickiego. Parafia organizuje również liczne wydarzenia religijne oraz spotkania dla wiernych w domu parafialnym, co sprzyja budowaniu silnej wspólnoty żywo oddanej swojej wierze.

Rozpoczęcie działalności duszpasterskiej miało miejsce wiele lat temu, a od tego czasu Parafia św. Urszuli nieustannie się rozwijała, adaptując nowe formy ewangelizacji i angażując młodsze pokolenia do aktywnego udziału we mszy oraz innych inicjatywach religijnych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *