Parafia św. Wawrzyńca w Dziwiszowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Wawrzyńca w Dziwiszowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Wschód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Tomasz Tytera. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 2007 z podziału parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jeleniej Górze[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jelenia Góra Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Wawrzyńca w Dziwiszowie – więcej informacji

Siedziba
Dziwiszów

Adres

ul. Karkonoska 14
Dziwiszów
58-508 Jelenia Góra

Data powołania
25 listopada 2007

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

 

Parafia św. Wawrzyńca w Dziwiszowie – serce duchowego życia

Parafia św. Wawrzyńca w Dziwiszowie, założona w XVII wieku, jest ważnym miejscem dla lokalnej społeczności. Ten rzymskokatolicki kościół to nie tylko miejsce modlitwy i liturgii, ale także centrum kulturalne i społeczne. Codziennie odbywa się tutaj msza święta, a wierni mogą uczestniczyć w modlitwie zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

W każdą niedzielę parafia organizuje specjalne msze święte dedykowane różnym intencjom wiernych. Kancelaria parafialna jest otwarta codziennie, umożliwiając parafianom załatwienie wszelkich spraw formalnych związanych z życiem duchowym.

Księża prowadzący tę parafię dbają o rozwój duchowy swoich wiernych poprzez liczne inicjatywy religijne oraz spotkania formacyjne odbywające się zarówno na terenie kościoła, jak i domu parafialnego.

Kościół pw. Świętego Wawrzyńca to miejsce szczególne – łączy tradycję z nowoczesnością, oferując wszystkim odwiedzającym możliwość głębokiego przeżycia liturgii oraz bliskości Jezusa Chrystusa każdego dnia tygodnia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *