Parafia św. Wawrzyńca, Wołów

parafia

Postawowe informacje

ul. Ks. Franciszka Bosaka 21
56-100 Wołów
tel: 71/389-33-88
swwawrzynca.wolow@archidiecezja.wroc.pl
www.parafiawawrzyniec.pl

GPS: N51.33545, E16.64721
»zobacz na OpenStreetMap«

Diecezja: Archidiecezja wrocławska
Dekanat: Dekanat Wołów

Godziny Mszy Św.

niedziele: 7.30, 9.00, 10.15 (Rudno), 10.30, 11.30 (Lipnica), 12.00, 17.00
dni powszednie: 7.00, 16.00 (I-sze pt. miesiąca, filie), 18.00

Więcej informacji na temat parafii św. Wawrzyńca, Wołów

Proboszcz:   Ks. Stanisław MAŁYSA – ust. 1998
Wikariusz:   Ks. Michał OLKO – ust. 2020
Ks. Robert SZWABOWICZ – ust. 2022
Liczba mieszkańców:   7700
Kościół filialny:   Rudno, pw. św. Judy Tadeusza
Kaplica:   Lipnica, pw. Wniebowzięcia NMP; Zakład Karny
Odpust:   10 sierpnia
Nabożeństwo 40-godzinne:   przed Środą Popielcową
Wieczysta Adoracja:   9 sierpnia
Miejscowości:   Lipnica (3 km), Piotroniowice (3 km), Rudno (5 km), Uskorz Mały (1 km), Uskorz Wielki (2 km)
Ulice:   Akacjowa, Andersa, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Bema, Berlinga, Boczna, Bosaka, Braci Korczyńskich, Browarna, Czapskiego, Ciemna, Cisowa, Curie-Skłodowskiej, Chopina, Chrzanowskiej, Dębowa, Działkowa, Floriańska, Giedroycia, Gliniana, Grudzińskiego, Herberta, Hłaski, Iwaszkiewicza, Jesionowa, Kaczmarskiego, Kąpielowa, Kolejowa, Komuny Paryskiej (nr. 1-23), Korzeniowskiego, Kościuszki, Kupiecka, Lema, Leśna, Magazynowa, Metalowa, Mickiewicza, Miła, Miłosza, Mleczarska, Morelowa, Al. Niepodległości, Objazdowa, Obrońców Lwowa, Ogrodowa, Orzeszkowej, Orzechowa, Panieńska, Parkowa, pl. Piastowski, Piastów, Pogodna, Polna, Pomorska, Prusa, Przemysłowa, Pułaskiego, Radna, Radosna, Rynek (nr. 27-33), Sienkiewicza, Skarbowa, Składowa, Słoneczna, Słowackiego, Słowicza, Sosnowa, Spacerowa, Spokojna, Staszica, Stawowa, Szarych Szeregów, Szkolna, pl. Szkolny, Tischnera, Twardowskiego, Trzebnicka, Ubojowa, Ułanów Krechowieckich, Uskorska, Waszyngtona, Wesoła, Witosa, Wiśniowa, Wojska Polskiego, Zaułek Zielony, Żeromskiego
Przedszkole:   Dwujęzyczne Niepubliczne Przedszkole „Adaś”, ul. Kościuszki 24, Wołów
Szkoła podstawowa:   Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Trzebnicka 14; Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Chopina 10
Zespół Szkół:   Zespół Szkół Społecznych, ul. Kościuszki 17 (szkoła podstawowa, liceum); Zespół Szkół Zawodowych, ul. Spacerowa 1 (liceum profilowane, technikum, ZSZ); Zespół Szkół im. T. Kościuszki, ul. Kościuszki 27 (liceum ekonomiczne, technikum, ZSZ)
Opieka duszpasterska:   Zakład Karny
Cmentarz:   Wołów (kom.)
Erygowanie Parafii:   1998 r.
Księgi metrykalne:   od 1998 r.
Wspólnoty i Ruchy:   Żywy Różaniec, Liturgiczna Służba Ołtarza, Odnowa w Duchu Świętym, Krąg Biblijny, Domowy Kościół, oaza, grupa o. Pio, chórRekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *