Parafia św. Wojciecha w Gawłuszowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. św. Wojciecha – rzymskokatolicka parafia należąca do diecezji sandomierskiej. Jej siedziba mieści się w Gawłuszowicach, wsi gminnej w powiecie mieleckim, w województwie podkarpackim.

Diecezja: Diecezja sandomierska
Dekanat: Dekanat Baranów Sandomierski

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Wojciecha w Gawłuszowicach – więcej informacji

Województwo
 podkarpackie

Siedziba

Gawłuszowice

Adres
Gawłuszowice 239-307 Gawłuszowice

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
sandomierska

 

Parafia św. Wojciecha w Gawłuszowicach – sercem lokalnej wspólnoty

Parafia św. Wojciecha w Gawłuszowicach, założona w XVII wieku, jest ważnym miejscem dla mieszkańców tej malowniczej miejscowości. Kościół parafialny, pochodzący z 1620 roku, zachwyca zarówno swoją architekturą, jak i duchowym bogactwem. Parafia rzymskokatolicka oferuje codziennie msze święte oraz różnorodne liturgie dostosowane do potrzeb wiernych.

W dni powszednie msza rozpoczyna się o godzinie 18:00, a niedzielne nabożeństwa przyciągają licznych parafian i gości. Księża prowadzą modlitwy z wielkim zaangażowaniem i oddaniem Jezusowi Chrystusowi. W każdą niedzielę można uczestniczyć we Mszy Świętej na żywo lub ofiarować swoje intencje podczas modlitwy.

Kancelaria parafialna otwarta jest codziennie od poniedziałku do piątku, umożliwiając załatwienie wszelkich spraw związanych z sakramentami czy życiem duchowym wspólnoty. Parafianie chętnie angażują się również w życie kościoła poprzez różnorodne inicjatywy i wydarzenia organizowane przez dom parafialny.

Parafia św. Wojciecha to nie tylko miejsce kultu religijnego, ale także centrum życia społecznego dla wielu rodzin zamieszkujących Gawłuszowice i okoliczne tereny.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *