Parafia św. Wojciecha w Legnicy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Świętego Wojciecha w Legnicy znajduje się w dekanacie Legnica Wschód w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Józef Borowski. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 19 marca 1997. Mieści się przy ulicy Radosnej na osiedlu Mikołaja Kopernika.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Legnica Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Wojciecha w Legnicy – więcej informacji

Adres
ul. Radosna 2159-220 Legnica

Data powołania

19 marca 1997

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Dekanat
Legnica Wschód

Wspomnienie liturgiczne
23 kwietnia

 

Parafia św. Wojciecha w Legnicy – historia i codzienne życie

Parafia św. Wojciecha w Legnicy to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią, sięgającą XVIII wieku. Kościół, będący sercem tej wspólnoty, jest miejscem codziennej modlitwy i liturgii mszy świętej. Codziennie odbywają się tu msze na intencji parafian oraz nabożeństwa ku czci Jezusa Chrystusa.

Rozpoczęcie każdej niedzieli wiąże się z uroczystą mszą, która gromadzi wiernych nie tylko z Legnicy, ale także okolicznych miejscowości. Dni powszednie również są pełne duchowych wydarzeń: od porannych modlitw po wieczorne spotkania grup parafialnych.

Kancelaria parafialna działa żywo każdego dnia roboczego, oferując pomoc dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego lub organizacyjnego. Księża posługujący w tej parafii są zawsze gotowi do rozmowy i udzielania sakramentów zarówno w kościele jak i domu wiernych.

Niedziele to czas szczególnych celebracji liturgicznych oraz wspólnych inicjatyw społecznościowych budujących więzi międzyludzkie i wzmacniających ducha wspólnoty chrześcijańskiej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *