Parafia św. Zofii i św. Stanisława Kostki w Bodzechowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Stanisława Kostki w Bodzechowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Ostrowiec Świętokrzyski. Parafia erygowana w 1950 z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Denkowie.

Diecezja: Diecezja sandomierska
Dekanat: Dekanat Ostrowiec Świętokrzyski

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Zofii i św. Stanisława Kostki w Bodzechowie – więcej informacji

Siedziba
Bodzechów

Adres

27-420 Bodzechów

Data powołania
1950

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
sandomierska

Wezwanie
św. Zofii i św. Stanisława Kostki

 

Parafia św. Zofii i św. Stanisława Kostki w Bodzechowie – serce lokalnej wspólnoty

Parafia św. Zofii i św. Stanisława Kostki w Bodzechowie to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią, sięgającą XVIII wieku. Kościół, będący centralnym punktem parafii, jest miejscem codziennej modlitwy oraz mszy świętej odprawianej zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Rozpoczęcie liturgii odbywa się zazwyczaj o godzinie 18:00 w dni powszednie oraz o 10:00 w niedzielę. Parafia organizuje również specjalne intencje mszy żywo angażujące serca wiernych poprzez modlitwę do Jezusa Chrystusa.

W kancelarii parafialnej można załatwić sprawy związane z sakramentami oraz uzyskać informacje o bieżących wydarzeniach religijnych i społecznych organizowanych przez księży tej wspólnoty.

Dom parafialny stanowi miejsce spotkań różnych grup duszpasterskich, które aktywnie uczestniczą w życiu kościoła i liturgii.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *