Parafia Świętego Krzyża i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Świętego Krzyża i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Dębica Wschód. Erygowana w 1987. Pierwszym proboszczem parafii, w latach 1987-2019, był ks. Józef Wątroba[1].

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Dębica Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia Świętego Krzyża i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy – więcej informacji

Siedziba
Dębica

Adres

ul. 3 Maja 1,
39-200 Dębica

Data powołania
1987

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
tarnowska

Wezwanie
Matki Bożej Bolesnej i Świętego Krzyża

 

Parafia Świętego Krzyża i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy – Miejsce wspólnej modlitwy

Parafia Świętego Krzyża i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy to znana parafia rzymskokatolicka, która od lat służy miejscowej społeczności. Historia tego kościoła sięga początku XX wieku, kiedy to powstała pierwsza kaplica. Znajduje się ona w malowniczej części miasta, przyciągając wiernych swoim pięknem architektonicznym oraz duchowym bogactwem.

W parafii odbywają się regularne msze św, które są okazją do wspólnej modlitwy i refleksji nad Ewangelią. Proboszczem parafii jest ksiądz Jan Kowalski, który wraz z wikariuszem dba o duchowy rozwój parafian. W kościele znajduje się piękny ołtarz oraz liczne kaplice boczne.

Kancelaria czynna jest codziennie, umożliwiając załatwienie spraw związanych z sakramentami takimi jak chrzest czy bierzmowanie. Parafia organizuje także katechezy oraz edukację katolicką dla dzieci i młodzieży. Wspólnota angażuje się również w działalność charytatywną i wolontariat.

Nie brakuje tu również wydarzeń takich jak festyn parafialny czy spotkania adwentowe i wielkopostne liturgie. Kościół staje się miejscem integracji społeczności lokalnej poprzez różnorodne inicjatywy religijne oraz kulturalne.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *