Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty i Świętego Floriana Męczennika w Łodzi

parafia

Proboszcz: ks. kan. Marcin Jarzenkowski
Wikariusz: ks. Karol Gąsiński
Telefon: 42 684 18 21
Adres:
Strycharska
22
93-521
Łódź

Diecezja: Archidiecezja łódzka
Dekanat: Dekanat Łódź Chojny-Dąbrowa

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30
pozostałe dni: 8:00, 15:30

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://www.archidiecezja.lodz.pl/parafia/swietego-lukasza-ewangelisty-i-swietego-floriana-meczennika

Lokalizacja Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty i Świętego Floriana Męczennika w Łodzi

 

Historia i znaczenie Parafii Świętego Łukasza Ewangelisty i Świętego Floriana Męczennika w Łodzi

Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty i Świętego Floriana Męczennika jest jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego w Łodzi. Historia naszej parafii sięga początków XX wieku, kiedy to wierni zaczęli gromadzić się na wspólnej modlitwie. Od tego czasu parafia stała się ważnym centrum życia duchowego dla wielu łodzian.

Kościół, będący sercem parafii św., jest wyjątkowym miejscem, które przyciąga zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów. Jego architektura oraz historia są świadectwem bogatego dziedzictwa religijnego regionu. Wewnątrz kościoła odbywają się regularne nabożeństwa oraz msze święte.

Cmentarz parafialny to miejsce o szczególnym znaczeniu dla parafian. To tutaj spoczywają ich bliscy, a także osoby związane z historią naszej parafii.

Życie codzienne w Parafii – msze, nabożeństwa i inne uroczystości

Dni powszednie w naszej parafii są pełne różnorodnych wydarzeń duchowych. Msze święte odbywają się codziennie, nie tylko w niedzielę. W okresie wakacyjnym, mszy św. jest więcej, aby umożliwić wiernym swobodne uczestnictwo.

Poniedziałki, środy i piątki to dni szczególnie ważne dla parafian – odbywają się wtedy dodatkowe nabożeństwa i modlitwy. Spowiedź jest dostępna przed każdą mszą świętą.

Aktualności z życia parafii są regularnie publikowane na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń przy kościele. Informacje te dotyczą przede wszystkim planowanych uroczystości oraz intencji mszalnych.

Ważnym elementem życia parafialnego są również uroczystości kościelne – takie jak np. święta patronów parafii czy różnego rodzaju jubileusze i rocznice. W czerwcu 2024 roku odbędzie się wielka uroczystość związana z kolejną rocznicą powstania naszej Parafii Świętego Łukasza Ewangelisty i Świętego Floriana Męczennika w Łodzi.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *