Parafia Świętej Doroty w Harklowej

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Doroty w Harklowej − parafia rzymskokatolicka z siedzibą w Harklowej, znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Dębowiec. Erygowana została w 1365 roku.

Diecezja: Diecezja rzeszowska
Dekanat: Dekanat Dębowiec

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia Świętej Doroty w Harklowej – więcej informacji

Siedziba
Harklowa

Adres

Harklowa 92
38-243 Harklowa

Data powołania
1365

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
rzeszowska

Wezwanie
Świętej Doroty

 

Parafia Świętej Doroty w Harklowej – Serce wspólnej modlitwy

Parafia Świętej Doroty w Harklowej, położona w malowniczej miejscowości na południu Polski, jest miejscem głębokiej wiary i wspólnoty. Historia tej parafii sięga XVIII wieku, kiedy to rozpoczęto budowę pierwszego kościoła. Obecny kościół został konsekrowany w 1920 roku i od tamtej pory służy wiernym jako miejsce codziennej modlitwy oraz mszy świętych.

W dni powszednie, jak również każdą niedzielę, mieszkańcy Harklowej i okolic mogą uczestniczyć we mszy świętej oraz innych nabożeństwach prowadzonych przez księdza proboszcza Piotra Kowalskiego. Parafia rzymskokatolicka oferuje szeroki wachlarz liturgii dostosowanych do różnych potrzeb wiernych.

Kancelaria parafialna otwarta jest codziennie dla wszystkich zainteresowanych sprawami związanymi z życiem duchowym oraz administracyjnym parafii. Strony internetowe parafii zawierają aktualne informacje o intencjach mszalnych na nadchodzące dni oraz szczegóły dotyczące działalności duszpasterskiej.

Parafia Świętej Doroty żyje nie tylko liturgią mszy świętych; organizowane są także różnorodne spotkania wspólnotowe i wydarzenia religijne mające na celu integrację społeczności lokalnej. W szczególności warto zwrócić uwagę na aktywność grup młodzieżowych oraz charytatywnych, które angażują się w pomoc potrzebującym.

Kościół stanowi centrum duchowego życia mieszkańców Harklowej – miejsce pełne ciepła serca Jezusa Chrystusa i żywej modlitwy każdego dnia tygodnia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *