Parafia Świętej Rodziny w Gostkowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Świętej Rodziny w Gostkowie – znajdująca się w dekanacie Kamienna Góra Wschód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Andrzej Wilczyński. Obsługiwana przez księży diecezjalnych.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Kamienna Góra Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Świętej Rodziny w Gostkowie – więcej informacji

Siedziba
Gostków

Adres

ul. Główna 58
58-312 Stare Bogaczowice

Data powołania
XV w.

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Parafia Świętej Rodziny w Gostkowie – serce lokalnej wspólnoty

Parafia Świętej Rodziny w Gostkowie to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią. Rozpoczęcie jej działalności datuje się na 1898 rok, kiedy to powstał pierwszy kościół. Od tamtej pory świątynia stała się centrum duchowego życia mieszkańców. Codziennie odbywają się tu msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Księża prowadzą liczne liturgie oraz modlitwy intencji żywo płynących z serca wiernych. W niedzielę msza przyciąga wielu parafian do domu bożego na wspólną modlitwę i refleksję nad naukami Jezusa Chrystusa. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego czy sakramentalnego.

Warto odwiedzić Parafię Świętej Rodziny w Gostkowie nie tylko ze względu na jej historyczne znaczenie, ale także aby poczuć bliskość wspólnoty i uczestniczyć we wzruszających obrzędach liturgicznych prowadzonych przez oddanych księży.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *