Parafia Świętej Trójcy w Lubaniu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Świętej Trójcy w Lubaniu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lubań w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Jan Bryja. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 1 stycznia 1320. Mieści się przy ulicy Szymanowskiego.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubań

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Świętej Trójcy w Lubaniu – więcej informacji

Siedziba
Lubań

Adres

ul. Szymanowskiego 1
59-800 Lubań

Data powołania
1 stycznia 1320

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Wezwanie
Trójcy Świętej

 

Parafia Świętej Trójcy w Lubaniu – historia i codzienność

Parafia Świętej Trójcy w Lubaniu, zlokalizowana w sercu miasta, ma bogatą historię sięgającą XVIII wieku. Kościół parafialny jest ważnym punktem na mapie architektonicznej regionu. Parafia rzymskokatolicka oferuje wiernym codziennie mszy święte oraz modlitwę w intencji różnych potrzeb. Msze odbywają się zarówno dni powszednie, jak i niedziele.

Każdego dnia księża prowadzą liturgię z pełnym zaangażowaniem serca, dbając o duchowe potrzeby parafian. Niedziela to czas szczególny, gdy kościół tętni życiem podczas mszy świętej odprawianych dla licznych wiernych.

Kancelaria parafialna działa od poniedziałku do piątku i jest miejscem rozpoczęcia wielu inicjatyw wspólnotowych oraz spotkań duszpasterskich. Jezus Chrystus jest centrum życia tej społeczności, a dom Boży otwarty jest dla każdego pragnącego uczestniczyć w liturgii i znaleźć spokój ducha.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *