Parafia Świętej Trójcy w Rudnej

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Świętej Trójcy w Rudnej – parafia rzymskokatolicka w dekanacie polkowickim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Jan Pazgan. Kościół parafialny mieści się przy Placu Kościelnym w Rudnej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Polkowice

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Świętej Trójcy w Rudnej – więcej informacji

Siedziba
Rudna

Adres

Plac Kościelny 3
59-305 Rudna

Data powołania
1945

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Historia Parafii Świętej Trójcy w Rudnej – od rozpoczęcia do dzisiaj

Parafia Świętej Trójcy w Rudnej to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią. Jej początki sięgają XIII wieku, kiedy to pierwsze wzmianki o kościele pojawiły się w dokumentach historycznych. Kościół, będący sercem parafii, przeszedł wiele modernizacji i renowacji na przestrzeni lat. Obecnie mszy świętej można uczestniczyć codziennie oraz w niedzielę. Liturgia odbywa się zarówno w dni powszednie jak i niedziele.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wiernych, którzy pragną złożyć intencje lub uzyskać informacje dotyczące sakramentów. Księża prowadzą modlitwę i liturgię z zaangażowaniem, dbając o duchowe potrzeby wspólnoty.

Msza święta transmitowana na żywo umożliwia uczestnictwo osobom pozostającym w domu. Parafia łączy tradycję z nowoczesnością, oferując wsparcie duchowe wszystkim wiernym niezależnie od sytuacji życiowej.

Przez wieki Parafia Świętej Trójcy była świadkiem wielu ważnych wydarzeń religijnych i społecznych, a jej mury kryją bogatą historię wiary i oddania Jezusowi Chrystusowi.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *