Parafia Świętej Trójcy w Zawichoście

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. św. Trójcy w Zawichoście – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Zawichost.

Diecezja: Diecezja sandomierska
Dekanat: Dekanat Zawichost

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Świętej Trójcy w Zawichoście – więcej informacji

Siedziba
Zawichost

Adres

ul. Trójca 2
27-630 Zawichost

Data powołania
XII wiek

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
sandomierska

Wezwanie
Świętej Trójcy

 

Parafia Świętej Trójcy w Zawichoście – historia i duchowe centrum

Parafia Świętej Trójcy w Zawichoście to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii, która sięga XIV wieku. Kościół parafialny, poświęcony Trójcy Świętej, jest miejscem codziennej modlitwy i liturgii dla lokalnej społeczności. Msze święte odbywają się tutaj codziennie, zarówno w dni powszednie jak i niedziele. Wierni mają możliwość uczestniczenia we wspólnej modlitwie oraz składania intencji mszy świętych.

W niedzielę kościół tętni życiem dzięki licznym wiernym przybywającym na mszę. Kancelaria parafialna obsługuje sprawy związane z sakramentami oraz innymi potrzebami duchowymi wiernych. Parafia organizuje również różne wydarzenia religijne i spotkania modlitewne.

Kościół jest nie tylko miejscem kultu, ale także sercem lokalnej społeczności, gdzie każdy może znaleźć wsparcie duchowe oraz poczucie przynależności do wspólnoty Jezusa Chrystusa. Dla wielu mieszkańców Zawichostu to miejsce ma szczególne znaczenie z różnych względów osobistych i rodzinnych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *