Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Namysłów

parafia

Postawowe informacje

ul. Kościelna 3
46-100 Namysłów
tel: 77/410-02-34, 504-232-750
namyslow@archidiecezja.wroc.pl
namyslow.archidiecezja.wroc.pl

GPS: N51.07761, E17.71892
»zobacz na OpenStreetMap«

Diecezja: Archidiecezja wrocławska
Dekanat: Dekanat Namysłów – wschód

Godziny Mszy Św.

niedziele: 7.00, 8.30, 9.00, 10.00, 11.00, 11.30, 13.00, 19.00
dni powszednie: 7.00, 9.00, 18.00

Więcej informacji na temat parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Namysłów

Proboszcz:   Ks. Piotr NOWICKI – ust. 2022
Wikariusz:   Ks. Piotr Franciszek MAZUR – ust. 2019
Ks. Grzegorz Piotr KACZYBURA – ust. 2020
Ks. Marek STĘPKOWSKI – ust. 2022
Inni księża:   Ks. Henryk JACAK
Liczba mieszkańców:   9985
Kościół pomocniczy:   Namysłów, pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Kaplica cmentarna:   Namysłów, pw. Wszystkich Świętych
Odpust:   29 czerwca
Nabożeństwo 40-godzinne:   przed odpustem
Wieczysta Adoracja:   6 czerwca
Miejscowości:   Łączany (2 km)
Ulice:   Akacjowa, Asnyka, Baczyńskiego, Bohaterów Warszawy, Broniewskiego, Brzechwy, Brzeska, Chopina, Cicha, Długosza, Drzewieckiego, Dubois (nr. 5-15; 2-12), Dworcowa (nr. 1-3), Fabryczna, Forteczna, Fredry, Gałczyńskiego, Gombrowicza, Harcerska, Jana Pawła II, Jaśminowa, Kalinowa, Kasprowicza, Kilińskiego, Kochanowskiego, Kombatantów, Konopnickiej, Kopernika, Korczaka, Kościelna, Krakowska, Krasickiego, Kresowa, Kwiatowa, Lechonia, Lema, Leśmiana, Lwowska, Łączańska, Łąkowa, 1 Maja, Makowa, Makuszyńskiego, Malinowa, Mariańska, Mickiewicza, Miłosza, Moniuszki, Morcinka, Morsztyna, Mrożka, Na Skarpie, Nad Widawą, Nałkowskiej, Namysłowska, Norwida, Obrońców Pokoju, Okrzei, Orląt Lwowskich, Orzeszkowej, Pamięci Sybiraków, Parkowa, Pastewna, Piastowska (nr 2), Piłsudskiego, Pocztowa, Podwale, Polna, pl. Powstańców Śląskich, Pułaskiego, Rabiegi, Reymonta (nr. 58-64; 65-95), Różana, Rynek (nr. 1-6, 20-27), Sejmowa, Sienkiewicza, Sikorskiego, Skargi, Słonecznikowa, Słowackiego, Staromiejska, Staszica, Stawowa, Szymborskiej, Tulipanowa, Tuwima, Wały Jana III, Wańkowicza, Wesoła, Wiejska, Wiosenna, pl. Wolności, Wrzosowa, Wschodnia, Zapolskiej, Zielona, Zimowa, Żwirki i Wigury
Przedszkole:   Przedszkole nr 1, ul. Partyzantów 2; Przedszkole nr 3, ul. Partyzantów 1; Przedszkole nr 6, ul. Parkowa 3
Szkoła podstawowa:   Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Łączańska 3; Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Pułaskiego 22
Zespół Szkół:   Zespół Szkół Specjalnych, ul. Staszica nr 8 (podstawowa, zawodowa); Zespół Szkół Rolniczych, ul. Pułaskiego 32 (zawodowa, technikum)
Szkoła Średnia:   Liceum Ogólnokształcące, ul. Mickiewicza 12
Cmentarz:   Namysłów (kom.)
Erygowanie Parafii:   XIII w.
Księgi metrykalne:   od 1945 r.
Wspólnoty i Ruchy:   Żywy Różaniec, Rada Duszpasterska, Stowarzyszenie Krwi Chrystusowej, redakcja gazetki parafialnej „Apostolskie Ścieżki”, grupa modlitewna św. Ojca Pio, Koło Przyjaciół Radia Maryja, chór parafialny, schola młodzieżowa, schola dziecięca, Liturgiczna Służba Ołtarza, wspólnota młodzieżowa „Nikodem”Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *