Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chobieni (rzymskokatolicka)

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chobieni – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Ścinawa, diecezji legnickiej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Ścinawa

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chobieni (rzymskokatolicka) – więcej informacji

Siedziba
Chobienia

Adres

ul. Krzywa 8,
59-305 Rudna

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Ścinawa

Wspomnienie liturgiczne
Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 29 czerwca

 

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chobieni – historia i życie codzienne

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chobieni (rzymskokatolicka) ma bogatą historię sięgającą XVIII wieku. Położony malowniczo kościół jest sercem duchowego życia mieszkańców. Codziennie odbywają się tu msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Parafianie licznie uczestniczą w liturgiach, modlitwach oraz nabożeństwach ku czci Jezusa.

W niedzielę szczególnie tłumnie przybywają na Eucharystię, by wspólnie celebrować mszę świętą. Kancelaria parafialna zajmuje się sprawami intencji mszalnych oraz innymi potrzebami wiernych. W parafii działa aktywnie wielu księży, którzy z oddaniem służą wspólnocie.

Rozpoczęcie każdej mszy to moment skupienia i żywej modlitwy płynącej z głębi serca wiernych. Parafia rzymskokatolicka dba również o domy parafialne, gdzie odbywają się spotkania formacyjne oraz katechetyczne dla dzieci i młodzieży.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *