Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jeleniej Górze-Maciejowej

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jeleniej Górze – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Wschód w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 1 stycznia 1946. Kościół parafialny mieści się przy ulicy Wrocławskiej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jelenia Góra Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jeleniej Górze-Maciejowej – więcej informacji

Siedziba
Jelenia Góra

Adres

ul. Wrocławska 58
58-506 Jelenia Góra

Data powołania
1 stycznia 1946

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Wspomnienie liturgiczne
29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

 

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jeleniej Górze-Maciejowej – serce lokalnej wspólnoty

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jeleniej Górze-Maciejowej to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii. Założona została w XIX wieku, a jej kościół stanowi ważny punkt na mapie duchowej regionu. Codziennie odbywają się tu mszy świętej, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Parafianie chętnie uczestniczą we mszach oraz modlitwach, oddając swe serca Jezusowi.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wiernych pragnących załatwić intencji czy spotkać się z księżmi. Liturgia msza jest celebrowana z pełnym zaangażowaniem, co przyciąga wielu mieszkańców do domu bożego na żywo przeżywaną liturgię.

W każdą niedzielę można doświadczyć głębokiego poczucia wspólnoty podczas mszy świętej oraz modlitwy. Rozpoczęcie dnia od udziału we mszy daje wiernym siłę na nadchodzący tydzień pełen wyzwań i codziennych obowiązków.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *