Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze – znajduje się w dekanacie Kamienna Góra Wschód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. prałat Edward Bigos. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 2 stycznia 1301 r. Jest najstarszą w mieście.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Kamienna Góra Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze – więcej informacji

Siedziba
Kamienna Góra

Adres

ul. Karola Miarki 31
58-400 Kamienna Góra

Data powołania
2 stycznia 1301

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze – serce wspólnoty

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze to parafia rzymskokatolicka, która od lat służy mieszkańcom miasta. Kościół, zlokalizowany w malowniczej części Kamiennej Góry, jest miejscem codziennego spotkania wiernych na mszy świętej oraz modlitwę. Historia tej parafii sięga XVIII wieku, kiedy to rozpoczęto budowę obecnej świątyni.

Msza odbywa się tutaj codziennie, zarówno w dni powszednie jak i niedziele. Wierni mogą uczestniczyć w liturgii nie tylko podczas niedzieli czy uroczystości religijnych, ale również na co dzień. Parafia dba o duchowe potrzeby swoich członków poprzez różnorodne formy nabożeństw oraz mszy świętej odprawianej według różnych intencji.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich pragnących skontaktować się z księżmi lub załatwić sprawy związane z życiem religijnym. Parafianie mogą liczyć na wsparcie duchowe oraz praktyczne porady dotyczące życia zgodnego z nauką Jezusa Chrystusa.

Kościół żyje rytmem modlitwy i liturgii każdego dnia. Wierni gromadzą się tu licznie także podczas ważnych wydarzeń rodzinnych jak chrzest czy ślub odbywających się często we wnętrzach tego pięknego domu Bożego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *