Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie nowogrodzieckim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Krzysztof Słabicki. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 2 stycznia 1201. Kościół parafialny mieści się przy ulicy Kościelnej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Nowogrodziec

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu – więcej informacji

Siedziba
Nowogrodziec

Adres

ul. Kościelna 1
59-730 Nowogrodziec

Data powołania
2 stycznia 1201

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu – serce wspólnoty

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu to ważne miejsce dla lokalnej społeczności. Powstała w 1740 roku, a jej kościół jest jednym z najstarszych zabytków miasta. Codziennie odbywają się tutaj msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Parafia rzymskokatolicka gromadzi wiernych na modlitwę oraz uczestnictwo we mszy świętej.

Księża prowadzący parafię dbają o duchowy rozwój swoich parafian poprzez regularne liturgie oraz różnorodne inicjatywy duszpasterskie. Kancelaria parafialna otwarta jest codziennie, umożliwiając załatwienie wszelkich spraw związanych z życiem religijnym.

Wierni chętnie przychodzą do tego domu bożego nie tylko na msze niedzielne, ale również na codzienne nabożeństwa i modlitwy intencji serca. Kościół ten jest prawdziwie żywo bijącym sercem wspólnoty chrześcijańskiej w Nowogrodźcu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *