Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Szklarach Górnych

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Szklarach Górnych – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chocianów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Paweł Kajl SDB. Obsługiwana przez salezjanów. Erygowana w 1301[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Chocianów

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Szklarach Górnych – więcej informacji

Siedziba
Szklary Górne

Adres

Szklary Górne 40
59-314 Szklary Górne

Data powołania
1301

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. Paweł Kajl SDB

Wspomnienie liturgiczne
Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 29 czerwca

 

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Szklarach Górnych – Serce Wspólnoty

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Szklarach Górnych, założona w 1905 roku, jest ważnym miejscem dla lokalnej społeczności. Kościół parafialny, zbudowany na początku XX wieku, zachwyca pięknem architektury i bogatą historią. Codziennie odbywają się tu msze święte oraz inne liturgie, które gromadzą wiernych na modlitwę. Msza niedzielna przyciąga mieszkańców Szklar Górnych oraz okolicznych miejscowości.

Kancelaria parafii jest otwarta w dni powszednie, umożliwiając załatwienie spraw związanych z sakramentami czy intencjami mszalnymi. Księża dbają o duchowy rozwój parafian poprzez katechezy oraz rekolekcje. Parafia rzymskokatolicka aktywnie angażuje się również w pomoc potrzebującym, organizując różnorodne inicjatywy charytatywne.

W sercu tej wspólnoty znajduje się kościół pod wezwaniem Jezusa Chrystusa – miejsce rozpoczęcia wielu życiowych dróg duchowych dla mieszkańców regionu. Każda msza święta to okazja do głębokiej modlitwy i refleksji nad codziennym życiem chrześcijańskim.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *