Parafia Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Świętych Erazma i Pankracego – najstarsza parafia w Jeleniej Górze, licząca 16 tys. wiernych. Jest siedzibą dekanatu Jelenia Góra Zachód. Należy do niej kościół pw. świętych Erazma i Pankracego, od 15 maja 2011 bazylika mniejsza, oraz kaplica pw. świętej Anny.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jelenia Góra Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze – więcej informacji

Siedziba
Jelenia Góra

Adres

Plac Kościelny 1-2
58-500 Jelenia Góra

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Jelenia Góra Zachód

Wezwanie
św. Erazma i św. Pankracego

 

Parafia Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze – historia i codzienne życie

Parafia Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze to jedna z najstarszych parafii rzymskokatolickich w regionie. Jej początki sięgają XIII wieku, co czyni ją ważnym punktem na historycznej mapie miasta. Kościół, będący sercem parafii, jest miejscem codziennej modlitwy oraz liturgii mszy świętej. Msza odbywa się tu każdego dnia, zarówno w dni powszednie jak i niedziele.

Księża prowadzący parafię dbają o duchowe potrzeby wiernych poprzez różnorodne inicjatywy duszpasterskie oraz spotkania modlitewne. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia czy intencji mszalnych. Parafia organizuje również liczne wydarzenia religijne związane z życiem Jezusa Chrystusa.

Wierni gromadzą się licznie na mszy świętej nie tylko w niedzielę, ale także podczas ważniejszych uroczystości kościelnych. Każde rozpoczęcie nowego dnia zaznaczone jest wspólną modlitwą oraz liturgią prowadzoną przez księży z tej wyjątkowej wspólnoty religijnej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *