Parafia Trójcy Świętej w Paszowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Trójcy Świętej w Paszowicach znajduje się w dekanacie jaworskim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Przemysław Słyszko. Mieści się pod numerem 115 w Paszowicach.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jawor

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Trójcy Świętej w Paszowicach – więcej informacji

Siedziba
Paszowice

Adres

Paszowice 115
59-411 Paszowice

Data powołania
1957

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Parafia Trójcy Świętej w Paszowicach – historia i codzienność

Parafia Trójcy Świętej w Paszowicach to parafia rzymskokatolicka z długą historią, sięgającą XVII wieku. Kościół, będący sercem parafii, został konsekrowany w 1698 roku i od tamtego czasu jest miejscem modlitwy oraz liturgii dla mieszkańców. Codziennie odbywają się tu msze święte zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Wierni mogą uczestniczyć we mszy na żywo oraz składać intencje modlitewne.

Księża posługujący w parafii dbają o duchowy rozwój swoich wiernych poprzez organizację różnych nabożeństw oraz spotkań formacyjnych. Kancelaria parafialna jest otwarta codziennie dla wszystkich potrzebujących wsparcia czy informacji dotyczących życia wspólnoty. Rozpoczęcie każdej mszy świętej to moment głębokiej refleksji nad życiem Jezusa Chrystusa.

W niedzielę kościół zapełnia się rodzinami przybywającymi na liturgię, by wspólnie przeżywać Eucharystię i umacniać swoją więź z Bogiem. Parafia Trójcy Świętej w Paszowicach to nie tylko miejsce kultu religijnego, ale także dom otwierający swoje serca dla każdego wierzącego człowieka szukającego duchowego schronienia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *