Parafia Trójcy Świętej w Zimnej Wodzie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Trójcy Świętej w Zimnej Wodzie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lubin Zachód w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1817[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubin Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Trójcy Świętej w Zimnej Wodzie – więcej informacji

Siedziba
Zimna Woda

Adres

Zimna Woda 57
59-300 Lubin

Data powołania
1817

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. mgr Andrzej Tomaszewski

Wspomnienie liturgiczne
Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

 

Parafia Trójcy Świętej w Zimnej Wodzie – serce wspólnoty

Parafia Trójcy Świętej w Zimnej Wodzie to ważne miejsce dla lokalnej społeczności. Historia tej parafii rzymskokatolickiej sięga XIX wieku, kiedy to rozpoczęto budowę obecnego kościoła. Znajduje się on malowniczo położony nad brzegiem jeziora, co dodaje mu wyjątkowego uroku.

Codziennie odprawiane są msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Liturgia jest starannie przygotowana przez księży i angażuje serca wiernych do wspólnej modlitwy oraz żywego uczestnictwa we mszy świętej. Kancelaria parafialna otwarta jest od poniedziałku do piątku, gdzie można załatwić sprawy związane z intencjami mszalnymi czy innymi potrzebami duchowymi.

W każdą niedzielę wierni gromadzą się licznie na liturgię eucharystyczną, by razem celebrować tajemnice wiary i dziękować Jezusowi za otrzymane łaski. Parafia organizuje również różnorodne wydarzenia religijne i społeczne dla mieszkańców Zimnej Wody oraz okolicznych miejscowości, integrując całą wspólnotę wokół domu Bożego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *