Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Snowidzy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Snowidzy – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jawor w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Daniel Kościelny. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1984[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jawor

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Snowidzy – więcej informacji

Siedziba
Snowidza

Adres

Snowidza 85a
59-407 Mściwojów

Data powołania
8 października 1984

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. mgr Daniel Kościelny

Wspomnienie liturgiczne
40 dzień od Wielkanocy

 

Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Snowidzy – Historia i Życie Codzienne

Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Snowidzy to wyjątkowe miejsce na mapie Dolnego Śląska. Ta parafia rzymskokatolicka została założona w 1893 roku i od tego czasu stanowi ważny punkt duchowy dla lokalnej społeczności. Kościół, będący sercem parafii, zachwyca swoją architekturą oraz bogatym wystrojem wnętrza, które oddają hołd Jezusowi.

Codziennie odbywają się tu msze święte, a wierni mogą uczestniczyć zarówno w liturgii dni powszednich, jak i niedzielnych nabożeństw. Niedziele są szczególnie ważne dla parafian, którzy gromadzą się licznie na modlitwę oraz wspólne celebrowanie Eucharystii. Księża dbają o duchowy rozwój wiernych poprzez organizowanie rekolekcji i spotkań formacyjnych.

Kancelaria parafialna jest otwarta codziennie dla wszystkich potrzebujących wsparcia czy informacji dotyczących intencji mszalnych lub spraw administracyjnych. Parafianie angażują się również żywo w życie wspólnoty poprzez udział w różnych grupach modlitewnych oraz inicjatywach charytatywnych.

Rozpoczęcie każdej mszy świętej to moment pełen skupienia i refleksji nad życiem Jezusa Chrystusa. Parafia nie tylko pielęgnuje tradycje religijne, ale także stara się odpowiadać na współczesne potrzeby swoich wiernych przez różnorodne działania duszpasterskie prowadzone z sercem i zaangażowaniem księży oraz całej wspólnoty domu bożego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *