Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Augustyna w Kurozwękach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Augustyna w Kurozwękach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Staszów. Erygowana w 1809. Mieści się przy ulicy Kościelnej.

Diecezja: Diecezja sandomierska
Dekanat: Dekanat Staszów

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Augustyna w Kurozwękach – więcej informacji

Województwo
 świętokrzyskie

Siedziba

Kurozwęki

Adres
ul. Kościelna 228-251 Kurozwęki

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Proboszcz
ks. kan. Andrzej Bąk

Wspomnienie liturgiczne
• św. Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca)• św. Augustyna (ostatnia niedziela sierpnia)• Podwyższenie Krzyża Świętego (14 września)

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Augustyna w Kurozwękach – historia i współczesność

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Augustyna w Kurozwękach ma długą historię sięgającą XVIII wieku. Kościół ten jest nie tylko miejscem wspólnej modlitwy, ale także ważnym punktem na mapie religijnej regionu. Codziennie odbywają się tutaj msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Liturgia przyciąga wiernych z różnych względów: duchowej potrzeby, tradycji czy chęci uczestniczenia we wspólnych intencjach.

Kancelaria parafialna otwarta jest dla wszystkich potrzebujących pomocy duchowej bądź organizacyjnej związanej z sakramentami czy innymi czynnościami kościelnymi. Żywo angażujący się proboszcz oraz aktywni parafianie dbają o to, by każdy czuł się tu jak w domu Bożym.

Kościół znajduje się w malowniczym zakątku Kurozwęk i jest nie tylko centrum życia religijnego, ale także kulturalnego miejscowości. Organizowane są tu różne wydarzenia liturgiczne oraz spotkania społecznościowe integrujące mieszkańców wokół wartości chrześcijańskich.

Niezależnie od dnia tygodnia – piątku czy niedzieli – serca wiernych biją tu jednym rytmem podczas każdej mszy świętej ku chwale Jezusa Chrystusa oraz Matki Bożej Wniebowziętej i Świętego Augustyna.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *