Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chocianów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Stanisław Łobodziec SDB. Obsługiwana przez księży Salezjanów. Erygowana w 1866[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Chocianów

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie – więcej informacji

Siedziba
Chocianów

Adres

ul. Głogowska 2
59-140 Chocianów

Data powołania
1866

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. Stanisław Łobodziec SDB

Wspomnienie liturgiczne
15 sierpnia

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie – historia i współczesność

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie, znana również jako parafia rzymskokatolicka, ma bogatą historię sięgającą XVIII wieku. Kościół będący sercem tej wspólnoty powstał w 1777 roku i od tamtej pory jest miejscem codziennej modlitwy oraz liturgii. Msze święte odbywają się tu codziennie, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Księża prowadzą nabożeństwa z oddaniem, dbając o duchowe potrzeby wiernych.

W każdą niedzielę msza święta gromadzi licznych parafian na żywo uczestniczących w liturgii. Kancelaria parafialna dostępna jest dla wszystkich pragnących zgłosić intencji modlitw lub uzyskać wsparcie duchowe. Codzienne życie religijne koncentruje się wokół kościoła oraz domu parafialnego, gdzie organizowane są różnorodne spotkania i wydarzenia dla całej wspólnoty.

Rozpoczęcie każdego dnia zaczyna się od mszy świętej dedykowanej Jezusowi Chrystusowi oraz Matce Bożej Wniebowziętej. Parafia ta to nie tylko miejsce kultu religijnego, ale także centrum życia społeczności lokalnej pełne życzliwości i otwartości serca na potrzeby innych ludzi.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *