Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dulczy Małej

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dulczy Małej – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Radomyśl Wielki[1].

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Radomyśl Wielki

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dulczy Małej – więcej informacji

Adres
Dulcza Mała 38 b39-310 Radomyśl Wielki

Wyznanie
katolickie

Diecezja
tarnowska

Dekanat
Radomyśl Wielki

Kościół
Wniebowzięcia NMP

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dulczy Małej – serce wspólnoty

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dulczy Małej to parafia rzymsko katolicka, która od lat stanowi centrum duchowe dla mieszkańców. Założona w 1925 roku, parafia pw skupia wiernych na wspólnej modlitwie i uczestnictwie w sakramentach takich jak chrzest, bierzmowanie i spowiedź. Kościół parafialny jest miejscem codziennych mszy św oraz wydarzeń liturgicznych.

Proboszczem parafii jest obecnie ks. Jan Kowalski, który wraz z wikarymi dba o duchowy rozwój parafian poprzez homilie i katechezy. Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku, gdzie wierni mogą załatwiać sprawy związane z intencjami mszalnymi czy przygotowaniami do sakramentów.

Wspólnota parafialna aktywnie uczestniczy także w działalności charytatywnej oraz organizuje festyn parafialny podczas świąt takich jak Adwent czy Wielki Post. Parafianie angażują się również we wolontariat, co wzmacnia więzi społeczne i duchowe wewnątrz diecezji. Kościół z pięknym ołtarzem głównym oraz kaplicą boczną staje się miejscem refleksji nad Ewangelią i modlitwy indywidualnej oraz wspólnotowej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *