Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gliwicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Rzymskokatolicka Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gliwicach – parafia metropolii katowickiej, diecezji gliwickiej, dekanatu Gliwice Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Powstała 1 lipca 2004[1] poprzez wydzielenie z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach. Kościołem parafialnym ustanowiony został, będący uprzednio kościołem rektorskim, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gliwicach, znajdujący się w Gliwicach, przy ul. Kozielskiej 29.

Diecezja: Diecezja gliwicka
Dekanat: Dekanat Gliwice

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 7:00, 15:00

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gliwicach – więcej informacji

Siedziba
Gliwice

Adres

ul. Kozielska 50
44-121 Gliwice

Data powołania
2004

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
gliwicka

Wezwanie
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *