Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kazimierzu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicka parafia znajdująca się we wsi Kazimierz, w gminie Głogówek, w powiecie prudnickim, w województwie opolskim. Należy do dekanatu Głogówek diecezji opolskiej[1].

Diecezja: Diecezja opolska
Dekanat: Dekanat Głogówek

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30

pozostałe dni: 8:00, 15:30

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kazimierzu – więcej informacji

Województwo
 opolskie

Siedziba

Kazimierz

Adres
Kazimierz 7848-250 Głogówek

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

diecezja
diecezja opolska

Wezwanie
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kazimierzu – serce wspólnoty

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kazimierzu to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii, sięgającej XVIII wieku. Ten zabytkowy kościół, który jest centrum duchowym dla lokalnej wspólnoty parafialnej, zachwyca swoją architekturą oraz pięknymi ołtarzami i kaplicami. Proboszczem parafii jest ks. Jan Kowalski, który wraz z wikariuszami dba o duchowe potrzeby wiernych.

Msze św odbywają się codziennie, a intencje mszalne można zgłaszać w kancelarii czynnej od poniedziałku do piątku. Parafianie aktywnie uczestniczą we wspólnej modlitwie podczas liturgii i homilii prowadzonych przez duchownych.

W parafii organizowane są katechezy przygotowujące do sakramentów takich jak chrzest czy bierzmowanie oraz spowiedź. Szczególną uwagę przywiązuje się tu do edukacji katolickiej dzieci i młodzieży.

Nie brakuje również inicjatyw społecznych – festynów parafialnych oraz działalności charytatywnej i wolontariatu. Okresy liturgiczne jak adwent czy wielki post są bogato obchodzone przez całą diecezję pod przewodnictwem archidiecezji.

To miejsce tętniące życiem religijnym i społecznym tworzy wyjątkową atmosferę sprzyjającą głębokiej modlitwie i refleksji nad ewangelią.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *