Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie – znajduje się w dekanacie Kamienna Góra Wschód w diecezji legnickiej. Obsługiwana jest przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1242 r.[2][3].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Kamienna Góra Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie – więcej informacji

Siedziba
Krzeszów

Adres

pl. Jana Pawła II 1
58-405 Krzeszów

Data powołania
1242

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. Marian Kopko

Wspomnienie liturgiczne
15 sierpnia

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie – miejsce modlitwy i historii

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie, znana również jako parafia rzymskokatolicka, ma bogatą historię sięgającą XIII wieku. Położona w malowniczym regionie Dolnego Śląska, przyciąga wiernych z całego kraju. Kościół parafialny jest prawdziwym arcydziełem architektury barokowej. Codziennie odprawiane są tu msze święte oraz różne formy liturgii.

W dni powszednie msza zaczyna się o 18:00, a w niedzielę wierni mogą uczestniczyć we mszach od rana do wieczora. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących duchowego wsparcia czy załatwienia spraw związanych z sakramentami.

Księża dbają nie tylko o duchową opiekę nad parafią, ale także angażują się w życie lokalnej społeczności poprzez organizowanie wydarzeń religijnych i kulturalnych. Parafianie mają możliwość codziennego udziału we wspólnej modlitwie oraz składania intencji podczas mszy świętej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *