Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipinkach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipinkach – parafia znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie bieckim.

Diecezja: Diecezja rzeszowska
Dekanat: Dekanat Biecz

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipinkach – więcej informacji

Siedziba
Lipinki

Adres

Lipinki 7
38-305 Lipinki

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
rzeszowska

Dekanat
Biecz

Wspomnienie liturgiczne
14 do 17 sierpnia

 

Parafia w Lipinkach – historia i codzienne życie wspólnoty

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipinkach to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii. Rozpoczęcie jej działalności sięga XIX wieku, kiedy to wierni z okolicznych miejscowości postanowili wybudować kościół dedykowany Matce Bożej. Obecnie parafia tętni życiem, oferując liczne msze święte zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Codziennie odbywają się tu msze, podczas których wierni mogą uczestniczyć we wspólnej modlitwie oraz liturgii. W niedzielę szczególnie wiele osób gromadzi się na mszach świętych, by modlić się w różnych intencjach i dziękować za otrzymane łaski. Parafia prowadzi również kancelarię parafialną, gdzie można załatwić sprawy związane z sakramentami oraz życiem duchowym.

Kościół jest nie tylko miejscem kultu religijnego, ale także centrum lokalnej społeczności. Organizowane są tu spotkania dla dzieci i młodzieży oraz różne inicjatywy charytatywne. Wszystko to sprawia, że Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipinkach jest sercem duchowego życia mieszkańców tej części Polski.

Dzięki swojej otwartości na potrzeby wiernych oraz aktywnemu uczestnictwu we współczesnym świecie kościół przyciąga wielu ludzi do wspólnej modlitwy i pracy na rzecz bliźnich. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania i okazje do pogłębiania wiary oraz budowania silniejszych więzi między członkami wspólnoty a Jezusem Chrystusem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *