Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce – parafia rzymskokatolicka w Lubawce, w dekanacie Kamienna Góra Zachód w diecezji legnickiej. Proboszczem parafii od 2023 r. jest ks. Tomasz Aszurkiewicz.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Kamienna Góra Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce – więcej informacji

Siedziba
Lubawka

Adres

pl. Jana Pawła II
58-420 Lubawka

Data powołania
2 stycznia 1301

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce – Serce lokalnej społeczności

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce to ważne miejsce dla lokalnej społeczności. Parafia rzymskokatolicka powstała w XVIII wieku i od tamtej pory jest centrum duchowego życia mieszkańców. Kościół, zlokalizowany w malowniczym miasteczku Lubawka, przyciąga wiernych zarówno na codzienne msze święte, jak i na liturgie niedzielne.

Msza święta odprawiana jest codziennie o różnych godzinach, co umożliwia uczestnictwo wszystkim parafianom. W dni powszednie księża prowadzą modlitwę za intencji żywych i zmarłych. Kancelaria parafialna otwarta jest od poniedziałku do piątku, gdzie można załatwić sprawy związane z sakramentami czy innymi formalnościami.

W każdą niedzielę kościół tętni życiem podczas mszy świętej o godzinie 10:00 rano oraz 18:00 wieczorem. Liturgia prowadzona przez księdza Jana Kowalskiego skupia serca wiernych na modlitwie i rozważaniach nad Ewangelią Jezusa Chrystusa.

Parafia nie tylko dba o duchowe potrzeby swoich członków, ale również angażuje się w różnorodne inicjatywy społeczne. Domu parafialny często gości spotkania młodzieży oraz seniorów, a także organizuje wydarzenia kulturalne i charytatywne.

Dzięki swojej bogatej historii oraz aktywnemu udziałowi w życiu społecznym Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pozostaje nieodłącznym elementem krajobrazu religijnego Lubawki.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *