Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lwówku Śląskim

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lwówku Śląskim – parafia rzymskokatolicka w dekanacie lwóweckim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Krzysztof Kiełbowicz. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1217.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lwówek Śląski

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lwówku Śląskim – więcej informacji

Siedziba
Lwówek Śląski

Adres

ul. Kościelna 27
59-600 Lwówek Śląski

Data powołania
1217

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lwówku Śląskim – historia i dzisiejsze życie parafialne

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lwówku Śląskim to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią, sięgającą XIII wieku. Kościół znajdujący się w sercu miasta jest nie tylko miejscem modlitwy, ale również ważnym punktem kulturalnym i historycznym. Codziennie odbywają się tu mszy świętej, zarówno w dni powszednie jak i niedziele.

Msza święta rozpoczyna dzień wielu mieszkańców Lwówka Śląskiego, którzy licznie gromadzą się na liturgii. Księża prowadzący nabożeństwa dbają o żywość duchową wspólnoty oraz o intencji każdego wiernego. Parafianie chętnie uczestniczą we wspólnych modlitwach oraz angażują się w różne inicjatywy parafialne.

Ważną częścią życia parafii jest kancelaria, gdzie można załatwić wszelkie sprawy związane z sakramentami czy też organizacją mszy intencyjnych. Domu Boży otacza ciepła atmosfera dzięki staraniom księży oraz zaangażowaniu wiernych, co czyni tę parafię wyjątkowym miejscem na mapie Dolnego Śląska.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *