Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowach Tuszowskich

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowach Tuszowskich – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Kolbuszowa Zachód. Erygowana w 1566 roku.

Diecezja: Diecezja rzeszowska
Dekanat: Dekanat Kolbuszowa Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowach Tuszowskich – więcej informacji

Siedziba
Ostrowy Tuszowskie

Adres

Ostrowy Tuszowskie 143
36-105 Cmolas

Data powołania
1566

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
rzeszowska

Wezwanie
Wniebowzięcia NMP

 

Historia i duchowe życie Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowach Tuszowskich

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowach Tuszowskich to miejsce o bogatej historii i głębokiej tradycji. Założona w XIX wieku, parafia rzymskokatolicka od lat stanowi centrum wspólnej modlitwy dla lokalnej społeczności. Kościół, zlokalizowany w malowniczym otoczeniu, przyciąga wiernych nie tylko swoją architekturą, ale przede wszystkim atmosferą duchowego spokoju.

Codziennie odprawiane są msze święte, a szczególnie uroczyste liturgie odbywają się podczas świąt oraz niedzielnych nabożeństw. Parafianie aktywnie uczestniczą we wszystkich wydarzeniach liturgicznych i życiu wspólnoty. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego czy informacji na temat intencji mszy.

Cmentarz przykościelny jest miejscem pamięci o zmarłych bliskich, gdzie codziennie można spotkać osoby oddające się modlitwie za dusze tych, którzy odeszli do domu Piotra Jezusa. Każda sobota to czas szczególnej modlitwy za różne względy oraz rozpoczęcie nowych inicjatyw parafialnych.

Strony internetowe parafii dostarczają bieżących informacji na temat życia kościoła oraz planowanych wydarzeń. Dzięki temu każdy może być na bieżąco z tym, co dzieje się we wspólnocie i jak może uczestniczyć w jej pracy oraz żywo angażować swoje serca we wszystkie działania duszpasterstwa.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *